22 Jun ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ 28-06-2018

Τα ονόματα των φοιτητών που θα συμμετάσχουν στην ορκωμοσία στις 28-06-2018 είναι 12.00-13.00 Τμήμα Τεχνολόγων Γεωπόνων 1.Ανδρεάδης Βασίλειος 2.Ακριτίδης Ιωάννης 3.Αυγητίδου Βικτώρια 4.Βαξεβανέλλη Αικατερίνη 5.Βελώνα Άλκηστις 6.Γιαλέλη Μαρία 7.Θάνος Ιωάννης 8.Καραβόλιας Μιχάλης 9.Κοκκαλίδης Γεώργιος 10.Αλεξιάδου Μαγδαληνή 11.Κρεμμύδα Αλεξάνδρα 12.Κτενίδου Ειρήνη 13.Κωτούλα Τριανταφυλλιά 14.Μίχου Ευθυμία 15.Νάσιου Αναστασία 16.Νεφελούδη Χριστίνα 17.Σιμιτζή Δέσποινα 18.Σιώης Γεώργιος 19.Ακαμάτη Κωνσταντίνα 20.Χρυσάφης Θωμάς 13.00-14.30 και τα τρία τμήματα μαζί Τμήμα Φυτικής Παραγωγής 1.Αθανασίου Βασίλειος 2.Βασιλειάδου Αθηνά 3.Γερακινάκης Νικόλαος 4.Γιόφτσιος...

Read More

21 Jun ΙΚΥ-ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΕΚΟ

Πρόγραμμα οικονομικής ενίσχυσης επιμελών φοιτητών/τριών που ανήκουν σε Ευπαθείς Κοινωνικές Ομάδες (ΕΚΟ) - ακαδ. έτους 2017-2018 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ------ ΙΔΡΥΜΑ ΚΡΑΤΙΚΩΝ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ (ΙΚΥ)   Πρόγραμμα οικονομικής ενίσχυσης επιμελών φοιτητών/τριών που ανήκουν σε Ευπαθείς Κοινωνικές Ομάδες (ΕΚΟ) - ακαδ. έτους 2017-2018 Το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών, στο πλαίσιο της Πράξης «Πρόγραμμα...

Read More

14 Jun ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ   ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΑΥΡΙΟ 15-06-2018 ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 18-06-2018 ΛΟΓΩ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΤΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 25-06-2018: ΣΤ Ώρα               09.00-11.00 Κατεύθυνση Φ.Π. Ειδική Εντομολογία Παπαδοπούλου 209, 210, 211, 208, 212, 214, 202, 207, 203 ΣΤ Ώρα               09.00-11.00 Κατεύθυνση Α.Ο. Ειδική Εντομολογία Παπαδοπούλου 212 Δ Ώρα               11.00-13.00 Επιλογής Κατεύθυνσης Φ.Π. Βιολογική...

Read More

11 Jun ανακοινωση γεωργικου πειραματισμου

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ Τ.Ε.Ι. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ & ΤΕΧΝ. TΡΟΦΙΜΩΝ & ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΓΕΩΠΟΝΩΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 10 Ιουνίου 2018   Ανακοίνωση εξεταστέας ύλης της θεωρίας του μαθήματος «ΓΕΩΡΓΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟΣ» Εαρινού Εξαμήνου Ακαδημαϊκού Έτους  2017-2018   Ανακοινώνεται ότι η εξεταστέα ύλη του μαθήματος είναι η εξής: Έννοιες μεταβλητής, μεταβλητότητας, πληθυσμού και δείγματος. Συνόψιση και...

Read More

06 Jun ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ 2017-18

ι ηλεκτρονικές αιτήσεις που αφορούν στη χορήγηση του στεγαστικού επιδόματος για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018, θα υποβάλλονται από τη Δευτέρα 04 Ιουνίου 2018 έως και την Τρίτη 03 Ιουλίου 2018 μέσω της ιστοσελίδας του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων https://stegastiko.minedu.gov.gr, στην ειδική εφαρμογή στεγαστικού επιδόματος. Για την είσοδό τους...

Read More

05 Jun ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΑΑΔΑΕ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ 7 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018-ΑΑΔΑΕ Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΠΙΒΛΕΠΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΕΛΗ ΜΕΛΗ ΩΡΑ ΧΩΡΟΣ 1 ΚΑΙΛΑΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΠΑΥΛΟΥΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΑΜΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 09.00 ΑΙΘΟΥΣΑ 207 3 ΠΑΡΣΩΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΑΜΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΥΤΣΟΥ ΣΤΑΥΡΙΑΝΗ 09.15 ΑΙΘΟΥΣΑ 207 4 ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΘΩΜΑΣ ΝΟΤΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΥΛΟΥΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 09.30 ΑΙΘΟΥΣΑ 207 5 ΚΟΚΚΑΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΟΤΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΥΛΟΥΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 09.45 ΑΙΘΟΥΣΑ 207 6 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΑΜΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΥΛΟΥΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 10.00 ΑΙΘΟΥΣΑ 207  ...

Read More

05 Jun ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΑΡΩΜΑΤΙΚΑ ΦΥΤΑ

                                                                                     ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Οι εξετάσεις του εργαστηριακού μαθήματος "Αρωματικά-Βιομηχανικά φυτά" για το εαρινό εξάμηνο 2017-2018 θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 7/6/2018 και ώρα 9.00 στο εργαστήριο Αρωματικών φυτών στο αγρόκτημα.   Η Καθηγήτρια Β.Λιανοπούλου...

Read More

04 Jun ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΩΝ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ-ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ-ΠΑΛΑΙΟΙ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ 7 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018 ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΠΙΒΛΕΠΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΕΛΗ ΜΕΛΗ ΩΡΑ ΧΩΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 8:30 Εργαστήριο Γεωργικών Μηχανημάτων ΧΑΡΑΚΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΗΜΑΣ ΚΙΤΣΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 9:00 Εργαστήριο Φ.Μ.Κ. ΑΓΕΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΑΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 8:00 Εργαστήριο Δενδροκομίας ΚΑΪΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΩΜΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΝΑΒΡΟΖΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 9:15 Εργαστήριο Γ. Γεωργιας ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΘΩΜΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΝΑΒΡΟΖΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 9:30 Εργαστήριο Γ. Γεωργιας ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΛΟΥΚΟΒΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 9:30 Εργαστήριο Εντομολογίας ΦΟΥΣΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 9:45 Εργαστήριο Εντομολογίας ΑΛΕΞΙΑΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ...

Read More